Aktualności

BIURO TURYSTYKI I PRZEWOZÓW

Aktualności

CO NOWEGO W FIRMIE?PARTNER NA BUSWORLD KORTRIJK 2015

Busworld Kortrijk 2015
Busworld Kortrijk

Podczas tegorocznych targów Busworld, które odbyły się w dniach 16-21 października 2015 roku, w belgijskim Kortrijk poznaliśmy innowacyjny system sterowania - Volvo VDS.

Generalnie Volvo Dynamic Steering ułatwia kierowanie autokarem w każdych warunkach pracy. Podczas jazdy z małą prędkością i wykonywania manewrów silnik elektryczny zwiększa siłę wspomagania i tym samym zastępuje mięśnie kierowcy. Ten może usiąść wygodnie i się odprężyć ponieważ kierowanie pojazdem nie męczy barków i rąk. Kierowca jest w mniejszym stopniu narażony na bóle i urazy pleców, szyi i barków. W czasie jazdy z większą prędkością układ znacznie ogranicza drgania odczuwalne na kole kierowcy, wywołane nierównościami drogi.

Układ kompensuje również negatywne oddziaływanie bocznego wiatru, tak aby kierowca mógł po prostu utrzymywać kierunek jazdy na wprost, bez potrzeby kontrowania kierownicą. Jazda jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Precyzyjna kontrola toru jazdy daje poczucie lepszej stateczności kierunkowej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia pełnego panowania nad pojazdem przy każdej prędkości.

Poniedziałek 15 niedziela 2015 r


KOŁOBRZESKIE OBCHODY DNIA TURYSTYKI

Kołobrzeskie Obchody Światowego Dnia Turystyki
Dni turystyki

10 października 2015 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu miały miejsce Kołobrzeskie Obchody Światowego Dnia Turystyki oraz Jubileusz 5-lecia działalności Fundacji Kołobrzeg Polskie Centrum Spa.

Celem spotkania jest podsumowanie i podziękowanie branży za owocną współpracę i wyrażenia wdzięczności za troskę o wizerunek Kołobrzegu. Nad wydarzeniem Honorowy Patronat objął Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Gospodarzami obchodów byli: Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek oraz Prezes Fundacji Adam Hok.

Poniedziałek 19 październik 2015 r


NOWY AUTOKAR

Nowy autokar
Nowy autokar

W kwietniu 2015 roku nasza flota powiększyła się o kolejny nowy autokar Volvo. Nasz nowy pojazd posiada System Ostrzegania przed Kolizją oraz Awaryjny Układ Hamulcowy. Technologia ta automatycznie powoduje pełne hamowanie autobusu w sytuacji bliskiego zagrożenia kolizją z nadjeżdżającym z przodu pojazdem i braku reakcji ze strony kierowcy na początkowe ostrzeżenie.
Funkcjonalność Systemu Ostrzegania przed Kolizją oraz Awaryjnego Układu Hamulcowego firmy Volvo jest znakomitym przykładem proaktywnego podejścia do bezpieczeństwa na drodze. System może wykonać pełne hamowanie przy normalnej prędkości w kierunku nieruchomych obiektów już trzy lata przed wprowadzeniem wymogów prawnych w 2018 roku. System radzi sobie także z hamowaniem na zakrętach.
Technologia ta korzysta zarówno z radaru, jak i z kamery, aby wykryć pojazdy z przodu autobusu. W sytuacji bliskiego zagrożenia kolizją kierowca otrzymuje ostrzeżenie zarówno wizualne, jak i głosowe. Jeśli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, automatycznie uruchamiane jest hamowanie wstępne, po którym następuje pełne hamowanie.

Poniedziałek 27 kwiecień 2015 r


PARTNER NA BUSSTORE 2015

BusStore 2015
BusStore 2015

Dzięki uprzejmości Evobus Polska wzięliśmy udział w drugiej edycji targów BusStore Show, które przyciągnęły do Neu-Ulm ok. 1300 zwiedzających z 23 krajów. Na gości tradycyjnie czekała szeroka oferta autobusów używanych, smaczny catering, a także liczne atrakcje przygotowane przez specjalistów BusStore. Nie zabrakło także informacji o nowych produktach Setry oraz fachowych prezentacji OMNIplus. Nowością było podzielenie wystawionej floty pojazdów pod kątem trzech poziomów jakości: Złoty, Srebrny i Brązowy. To doskonałe miejsce do zakupu sprawdzonych pojazdów przed nadchodzącym sezonem i jednocześnie okazja, aby spotkać się w branżowym gronie.

Czwartek 12 luty 2015 r


SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY RODZICE
z prawdziwą przyjemnością prezentujemy katalog Wycieczki Szkolne 2015

Katalog wycieczek szkolnych 2015
Katalog 2015

Realizując podróże dla dzieci i młodzieży nie zapominamy o naszych młodzieńczych marzeniach. Przecież zabawa, uśmiech, nutka szaleństwa i radosne wspomnienia to jest to, z czym kojarzą się wycieczki młodemu człowiekowi. Pragniemy aby każdy mógł korzystać z bezpiecznej rozrywki gwarantującej niezapomniane przeżycia, kolekcję wspomnień i nowe przyjaźnie. Organizując wycieczki dla dzieci i młodzieży niezmiennie nastawiamy się na zapewnienie bezpieczeństwa i rozrywki aby uczestnicy naszych imprez wracali z mocą niezapomnianych przeżyć, zadowoleni rodzice natomiast aby o nas pamiętali przy okazji kolejnych wyjazdów, dając tym samym wyraz swojemu zaufaniu.

Sobota 17 styczeń 2015 r


Wizyta w fabryce Mercedes-Benz w Stambule

Fabryka Mercedes-Benz w Stambule
Fabryka Mercedes-Benz w Stambule

W dniach 02-04 grudnia 2014 na zaproszenie Evobus Polska wizytowaliśmy fabrykę autobusów Mercedes-Benz w Hoşdere nieopodal Stambułu. Celem wizyty było zapoznanie się z najnowszą technologią budowy autobusów ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania procesu kataforezy. Zakład należy do najnowocześniejszych tego typu fabryk na świecie. Zakłady mają powierzchnię 360 000 m2, z czego 115 000 m2 to tereny zadaszone i są wyposażone we wszelkie nowoczesne urządzenia, gwarantujące jakość porównywalną z autobusami produkowanymi w europejskich zakładach koncernu. Ok. 60-70% autobusów produkowanych w Hoşdere jest eksportowanych do 70 krajów świata. Do głównych rynków eksportowych należą kraje Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej, Półwyspu Arabskiego, a także Afryki Północnej. Obecnie, dział autobusowy Mercedes-Benz Türk zatrudnia ok. 2500 osób.

Czwartek 11 grudzień 2014 r


Partner w Dolinie Charlotty

Partner w Dolinie Charlotty
Dolina Charlotty

Tuż za Słupskiem, a zaledwie 10 km od nadmorskiego kurortu Ustki, pośród bukowego lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku znajduje się Dolina Charlotty. To właśnie tutaj 3 czerwca odbyła się prezentacja nowego modelu autokaru turystycznego Volvo 9700 z silnikiem euro 6. Przed prezentacją nowy pojazd był testowany w ciągu 2 tygodni przez nasze biuro. Zarówno nasi kierowcy jak i klienci byli bardzo zadowoleni z komfortu podróży tym wyjątkowym autokarem. Na szczególną uwagę zwraca bardzo cicha praca silnika, która sprawia że podróż jest praktycznie bezszelestna.

Organizator – firma Volvo zapewniła miłą atmosferę oraz wiele atrakcji. Podczas imprezy nie zabrakło dobrej rozrywki oraz specjałów lokalnej kuchni. Była to wspaniała okazja, żeby raz w roku spotkać się w gronie autobusowej branży, napić się piwa, zjeść kiełbaskę i ponarzekać trochę na przewoźniczy los. Samo życie….

Piatek 6 czerwiec 2014 r

Partner na Busworld Kortrijk 2013

Targi

Sporo się działo na stoisku szwedzkiego producenta podczas belgijskiej wystawy. Pokazane w Kortrijk autokary Volvo 9700 i Volvo 9900 przede wszystkim wyróżniały się nową jednostką napędową: Volvo D11 o pojemności 11 l, mocy 430 KM i momencie obrotowym 2050 Nm. Spełnia on nie tylko normę Euro 6, ale również redukuje zużycie paliwa w swoich autobusach o 2%. To m.in. efekt obniżenia wagi samych konstrukcji, co osiągnięto poprzez zastosowanie lżejszego silnika, a także najnowszej generacji foteli pasażerskich, która redukuje całkowitą masę pojazdu o blisko 120 kg.

Wraz ze zmianą silnika unowocześniono wygląd obu modeli: Volvo 9700 i Volvo 9900. Przód pojazdu ma bardziej aerodynamiczny kształt w porównaniu do wcześniejszej wersji, ma nową pokrywę i nowy, bardzo widoczny symbol Volvo. Tył otrzymał nowy spojler, tylną szybę, pokrywę silnika i zderzak. Ważne dla lepszej widoczności dla kierowcy są także nowe lusterka wsteczne oraz nowa instalacja kamery tylnej. Pakiet bezpieczeństwa mają już wkrótce uzupełnić także nowe światła przeciwmgielne ze zintegrowaną funkcją oświetlania przedniej bocznej strony pojazdu podczas manewru skrętu.
Podczas targów zapadła decyzja o zakupie nowego modelu przez nasze biuro. Prezentacja już 1 kwietnia 2014.

 pon-pt    -    900 - 1700
sob    -    900 - 1400

tel.   94-351-74-85
mobile   +48 602-339-956
mobile   +48 602-664-524

Dane teleadresowe

Biuro Turystyki i Przewozów
PARTNER
Sławomir Albiński
ul. Komandorska 34
78-100 Kołobrzeg

NIP: 671-000-46-83
REGON 330020004

e-mail biuro@autobusykolobrzeg.pl