Bezpieczeństwo

BIURO TURYSTYKI I PRZEWOZÓW

Bezpieczeństwo

BIURO TURYSTYKI I PRZEWOZÓW PARTNER

Z większą ilością pojazdów na drodze i szybszą jazdą wzrasta ryzyko wypadków na drodze. Gwarantujemy, iż wszystkie nasze pojazdy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Zawsze należy pamiętać, iż autobus w ruchu stanowi tylko część większego obrazu.

Dlatego też dbamy o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu i to zarówno poprzez ustawiczny rozwój naszych umiejętności oraz dzielenie się naszą wiedzą z innymi, jak również dobrze przygotowanych i wyszkolonych kierowców.

Bezpieczniejszy autobus zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i kierowców. Bezpieczna jazda to sprawny kierowca. Bezpieczni pasażerowie to lojalni pasażerowie.

Według danych statystycznych podróżowanie autobusem jest najbezpieczniejszą formą transportu drogowego. Charakteryzuje się dużo niższym współczynnikiem wypadkowości niż większość innych rodzajów komunikacji.

Skutki wypadku mogą być mniejsze, jeśli pasażerowie będą wiedzieli, jak należy zachować się w sytuacji awaryjnej. Dlatego właśnie dodatkowo prezentujemy również film instruktażowy.

Naszym głównym celem jest uczynić jak najwięcej w celu zapobiegania wypadkom. Ponieważ większość wypadków spowodowana jest błędem człowieka, naszym głównym zadaniem jest zapewnienie kierowcy najlepszych możliwych warunków do bezpiecznego prowadzenia pojazdu w każdej sytuacji. Dlatego też właśnie organizujemy szkolenia dla kierowców. Dodatkowo, autobus zbudowany jest w oparciu o szereg systemów zapobiegawczych.

Nasze autokary zostały wyposażone w elektroniczny program stabilizacji toru jazdy pojazdu ESP. Obniża on ryzyko straty panowania kierowcy nad pojazdem w sytuacjach krytycznych, np. podczas wchodzenia w ostry zakręt na śliskiej nawierzchni. Czujniki umieszczone są w systemie monitorowania zachowania się pojazdu i jeśli zaczyna dziać się coś nienaturalnego, układ hamulcowy zostaje włączony automatycznie. Każde koło zaczyna hamować indywidualnie w celu ustabilizowania autobusu, przy jednoczesnej redukcji momentu obrotowego przenoszonego koła napędowego.

 pon-pt    -    900 - 1700
sob    -    900 - 1400

tel.   94-351-74-85
mobile   +48 602-339-956
mobile   +48 602-664-524

Dane teleadresowe

Biuro Turystyki i Przewozów
PARTNER
Sławomir Albiński
ul. Komandorska 34
78-100 Kołobrzeg

NIP: 671-000-46-83
REGON 330020004

e-mail biuro@autobusykolobrzeg.pl